İade ve İptal Koşulları

basarkozmetik.com.tr’de satılan tüm ürünler üretici ve ithalatçı firmaların garantisi altındadır. basarkozmetik.com.tr iade işlemlerinde Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder.

basarkozmetik.com.tr sitesinden yapılan tüm alışverişlerde, aldığınız ürünle ilgili olarak, ürünün yer aldığı paketin kargo görevlisinin yanında açılması ve eksik veya hasarlı ürünler için tutanak tutturulması gerekmektedir. Bu tutanakla birlikte yapılan başvurularda, mağduriyet hızla giderilmektedir.

Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, satın aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde teslim aldığınız şekliyle ürünü, ürün faturası ile iade edebilirsiniz.

Ürünün faturası, 14 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin orijinal kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak ürün size hangi kargo firması ile gelmiş ise o kargo firmasına teslim edilmesi gerekmektedir. Farklı kargo firması ile gönderilen iadeler kabul edilmeyecektir.

Ancak basarkozmetik.com.tr’nin bazı kategorilerinde ürün ve hizmetlerin doğası gereği farklı iade koşulları uygulanabilmektedir. Ürün satın almadan önce genel iade prosedürüne göre farklılık gösteren ürünlerin aşağıda yer alan iade şartları öncelikli olarak geçerlidir.

İade etmek istediğiniz ürünlerinizi -ürünle ilgili istatistiki çalışma yapılabilmesi için- iade sebebinizi bildiren bir not eki ve faturanız ile gönderiniz. İade işlemini başlatmak için iletişim bölümünden veya yada mail ile basarkozmetik.com.tr ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri, iade faturası kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

Üründe ve ambalajında herhangi bir bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma vs durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

basarkozmetik.com.tr’e gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler en geç 1- 3 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır. Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, ithalatçı firmanın yetkili servislerine başvurulmalıdır.

Kozmetik ürünlerin etkisi kişiden kişiye değişebilir. basarkozmetik.com.tr’den alınan ve kullanılan ürünlerin, alıcıları tamanen memnun etme garantisi yoktur. Bu sebeple kişisel memnuniyetsizliklerden doğan ve geri satılabilmesi mümkün olmayan ürünlerde iade talepleri kesinlikle kabul edilmemektedir.